Moje sposoby na stres

Hej! Dziś przychodzę do was z poradnikiem, jak poradzić sobie ze stresem.
Ja jestem osobą, która często się stresuje i wszystko przeżywa, a to niesie za sobą konsekwencje.
Stres nie jest zdrowy i powinniśmy go unikać, albo przynajmniej postarać się go zminimalizować. Mam dla was kilka rad, które sprawdziły się u mnie, i mam nadzieję, że u was też się sprawdzą.


Medytacja
To nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Najtrudniej jest jednak zacząć. Ja początkowo medytowałam 5-10 minut dziennie, rano, przed wyjściem do szkoły. Nie jestem specjalistą w tym temacie, więc odeślę was do poradnika Krzysztofa Gonciarza. O tutaj.
Mogę śmiało powiedzieć, że odkąd medytuję, jestem spokojniejsza, i nie mam tego okropnego uczucia, że "czas przelatuje mi przez palce". Jednak wszystko wymaga praktyki.

Naładuj baterie
Każdy potrzebuje przerwy. Ty też. Wyznacz sobie czas w tygodniu, w którym zrobisz to, czego tylko zapragniesz. Serial? Czemu nie. Pizza z przyjaciółmi? Oczywiście!
Spróbuj też wyjść do parku (jest wiosna, nie ma wymówek). Śpiew ptaków i widok śmiesznych wiewiórek przywrócą cię do życia.
Sport
Okej, to, że sport to zdrowie, chyba wie każdy. Sport jest też dobry jeśli chodzi o stres. Wyjdź pobiegać albo poćwicz jogę. Poczujesz, jak złe emocje ulatniają się z ciebie, a po ćwiczeniach mimo zmęczenia, będziesz zadowolona.
Kąpiel
Najlepiej taka z olejkami eterycznymi. Lawenda, jaśmin, rumianek działają uspokajająco; dodaj jeden z nich do wody i naciesz się ciepłą kąpielą. Pozwól sobie na relaks i nie myśl, że nie masz czasu na takie kąpiele, bo się nie uspokoisz, a stres jest szkodliwy.
Okej! To tyle na dziś. Mam nadzieję, że moje porady wam się przydadzą. Koniecznie napiszcie o swoich sposobach na stres~! Dziękuję za uwagę, papa!

Komentarze

 1. Przydatny materiał i ciekawe pomysły
  Popieram punkt ze sportem i naładowaniem baterii. Działa jak marzenie :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Sport to jest właśnie to co na mnie działa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój mąż jak sie stresuje i denerwuje to zmywa naczynia ; D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz motywuje mnie do pracy i sprawia, że czuję się lepiej. Dziękuję!