Moje ulubione filmy

Hej, dziś luźna notka, bo chcę podzielić się z wami moimi ulubionymi filmami.
Zapraszam, i mam nadzieję, że wam się spodoba.

Pierwszym, i tym najulubieńszym filmem jest Przerwana lekcja muzyki. Oglądałam ten film już chyba pięć razy, i pewnie jeszcze kiedyś go obejrzę. Uwielbiam go.
Film opowiada o młodej Susannie, która trafia do szpitala psychiatrycznego po próbie samobójczej. Poznaje tam różne charaktery i poznaje świat od tej... zamkniętej strony.
Bardzo lubię ten film za niepowtarzalny klimat i wyjątkowe postacie.

Mr. Nobody zajmuje drugie miejsce na mojej liście. To film o ostatnim śmiertelnym człowieku, który w swe ostatnie chwile zastanawia się, jak inaczej mogło potoczyć się jego życie. Zachwyca mnie, jak pięknie i ciekawie jest zrobiony, a sam film nauczył mnie, jak ważne jest docenianie małych rzeczy. Każdy powinien go zobaczyć!

Jednym z filmów, które mnie urzekły był też zakochany bez pamięci. Nie szaleję za romansidłami, ale podobnie jak Mr. Nobody film jest po prostu... Piękny. I chyba nie dam rady ująć tego inaczej. Film jest o chłopaku, który dowiaduje się, że jego była dziewczyna poddała się zabiegowi usunięcia go z pamięci. Najbardziej lubię postać Clementine, która jest po prostu wspaniała.

Rodziny Addamsów chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Uwielbiam obie części, obie tak samo mi się podobały. Trzymały w napięciu ale i były mega zabawne, a do tego ten wszechobecny mrok... To totalnie moje klimaty, zakochałam się w tym.

Ostatni, ale też ważny film to Czarownice z Salem. Film, który strasznie przeżywałam; emocje mną rzucały na krześle i płakałam jak szalona, gdy przyszedł na to czas. To jeden z niewielu filmów, które aż tak przeżywałam. Film opowiada o młodych kobietach, które twierdząc, że mają kontakty z szatanem mszczą się na reszcie miasteczka. Osobiście bardzo lubię motyw czarownic i jakoś po prostu to do mnie przemawia. Polecam bardzo, jeśli też czujecie te klimaty.

To tyle na dziś, koniecznie napiszcie, czy oglądaliście te filmy i czy też wam się tak spodobały. Pozdrawiam cieplutko, cześć!

Komentarze

 1. Chyba nie oglądałam żadnego z wymienionych filmów, może kiedyś oglądałam Rodzinę Addamsów.

  OdpowiedzUsuń
 2. O Przerwanej lekcji muzyki słyszałam już mnóstwo razy, ale jakoś nigdy nie nadarzyła się okazja, żeby obejrzeć ten film. Chyba sama muszę stworzyć sobie okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tych filmach.
  Najbardziej zainteresował mnie film "Zakochany bez pamięci" :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś się boje przerwanej lekcji ze za ciężki choć przymierzałem się do Niego już kilka razy

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie widziałam "Przerwanej lekcji muzyki", muszę nadrobić ten film.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz motywuje mnie do pracy i sprawia, że czuję się lepiej. Dziękuję!